BERKİN ELVAN ÖLÜMSÜZDÜR!

BERKİN ELVAN ÖLÜMSÜZDÜR!
Berkin katledileli sekiz yıl oldu. Katledildiğinde 14 yaşındaydı. Bugün yaşasaydı 22 yaşında olacak olan Berkin Elvan'ın katillerini tanıyoruz!Güdümlü hukuk sisteminin savcı ve hakimlerine göre Berkin ekmek almaya gitmemiş, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastahanesine getirildiğinde üzerinden patlayıcı çıkmıştır! Bizler bu yalanları çok gördük, her gün çocuk, kadın, LGBTİ'leri katleden devlet her sıkıştığında terör suçlaması argümanına sığınmaktadır. Bu halk bu söylemlerin arkasındaki gerçekleri her gün biliyor ve her gün daha da fazlasını öğreniyor! Taktığınız maskeleriniz, uşağınız olan kolluk güçleriniz sizi koruyamaz!
 
Failleri ve onları koruyanları tanıyoruz. Onlar, Ensar Vakfı'nda kırk (40) çocuğa tecavüz ederek ve bir kereden bir şey olmaz diyenler, Özge Can Aslan'ı ve yüzlerce kadını her gün katleden, tecavüz eden ve koruyanlar, cinsel yönelimleri yüzünden insanların üzerinden nefret siyaseti yapanlar, onları katledenler, halkı fakirliğe mahkum etmeye çalışanlar, Kadir Şeker'i doğru olanı yaptığı halde hukuksuzca tutuklayanlar, öğrencilerin haklarını gasp edenler, üniversiteleri ticarethanelere dönüştürenler, çeşitli vakıf ve kuruluşlar aracılığıyla çeteleri koruyanlar ve finanse edenler, gün geçtikçe artan faili meçhul cinayetleri organize eden ve destekleyenlerdir! Onlar, işsizler ordusunu ve buradan yarattıkları kaostan beslenerek yaşayanlar, ayçiçek yağını fahiş fiyatlara satanlar, açlık sınırını bilerek ve isteyerek görmeyenler, her gün temel yaşam ihtiyaçlarımıza zam yapanlar, usülsüzce vergi ve toplayanlar, bizleri ucuz ekmek kuyruklarına dizenlerdir! Onlar patronları besleyenler ve emekçilere meta muamelesi yapanlar, kıdem tazminatlarını ödemeyenler, emeklileri her gün daha da ezenlerdir! Onlar Covid-19 gibi bir hastalığı, kolluk güçlerinin ardına sığınarak bizleri daha da fazla sömürebilmek için lehine çevirenlerdir! Onlar şeriat isteyenler, inançları üzerinden halkımızı sömüren ve buradan doğru siyaset yapanlardır!
 
Bugün sermayenin uşağı AKP iktidarı siyasal İslam politikası güden global bir çetedir. Binlerce insanın ölümünden, her tipte işkencenin yapılmasından, ekonomik, sosyal, siyasal sömürünün her geçen gün büyüyen bir krize dönüşmesinden sorumlu olanlardır! Onlarca, yüzlere suçu yazabiliriz, haykırarak söyleyebilir ancak bütün bunlara karşı insanca bir yaşam için, başka bir dünya yaratabilmek için tek çare devrimdir! 
 
Uzak ve yakın tarihimizden gerekli dersleri çıkararak, her geçen gün iktidarın aracı haline dönüşen demokratik alan ve siyasetleri bir kenara bırakmalı, var olan krizleri derinleştirerek devrimci bir mücadeleye evriltmeliyiz. Kafatası parçalanmış bir şekilde bir (1) yıl boyunca eriyerek yaşam mücadelesi veren Berkin başta olmak üzere katlettiğiniz yüzlerce çocuğun hesabını soracağız!
 
Başka Bir Dünya İçin Tek Çare Devrim, Tek Yol Devrimci Yol!
 
05 Ocak 1999-11 Mart 2014 | BERKİN ELVAN ÖLÜMSÜZDÜR!
 
 
 
Tutuklamalar, işkenceler ve ölümlerle geleceğimizi, çocuklarımızı yok edemeyeceksiniz.
Unutmadık, Unutmayacağız!

Yazdır   e-Posta