8. Yılında Gezi Direnişi

8. Yılında Gezi Direnişi

Gezi Halktır, Halk Kazanacak!

27 Mayıs 2013 tarihinde başlayan ve kitlesel bir direnişe dönüşen Gezi Direnişinin 8. yıl dönümündeyiz. Meselenin sadece kesilen ağaçlar değil, sermayenin ve iktidarın halka ekonomik, sosyal ve siyasal baskı ve saldırılarının sonucu olarak farklıların bir araya gelişiyle sokaklarda, meydanlarda büyüttüğü direniştir gezi.

Gezi Direnişinin 8. yıl dönümünde olduğumuz bu dönemde, o gün emperyalizmin ve oligarşinin, faşizm eliyle uyguladığı tüm baskı ve saldırılar ekonomik sıkışmışlıkla şiddetlenerek artmış ve artmaya devam etmektedir. Covid-19 salgınını bile fırsata çeviren sermaye ve bekçisi AKP iktidarı, emekçi halkımızı sömürmeye devam etmektedir. Her gün televizyon kanalları, sosyal medya hesapları aracılığıyla halkımızın gözünün içine bakarak onlarca yalan söylenmektedir.

İşsizliğin, adaletsizliğin, hırsızlığın, yalan-talanın, sömürünün, faili meçhullerin katlanarak arttığı bu günlerde geçmişin hatalarından dersler çıkartarak bugünden yarına daha büyük gezileri yaratmak biz devrimcilerin asli görevidir.

Gezi, çürümüş düzene başkaldırıdır,
Gezi, kimsesizlerin sesidir,
Gezi halktır, HALK KAZANACAK!

Image
Image