10 EKİM GAR KATLİAMINI UNUTMA UNUTTURMA!

10 EKİM GAR KATLİAMINI UNUTMA UNUTTURMA!

Ülkenin her yerinden binlerce insan 10 Ekim 2015 günü “Emek, Barış, Demokrasi” şiarıyla Ankara Garı önünde toplandı. 10 Ekim, Gezi Direnişi sonrasında yapılan kitlesel eylemlerin en büyüklerinden biriydi ancak ülke tarihinin en büyük katliamının adı oldu. Devlet destekli IŞİD çetelerinin saldırısı sonucu 103 arkadaşımızı kaybettik.

Alana girişte katillerin üst aramasından geçirilmemesinden, patlamanın ardından alana ambulanslarda önce TOMA'ların gelmesinden, katillerin yargılanma sürecindeki yapılan adaletsizliklerden, devletin yapılacak saldırıdan haberi olmasına karşın katliamın gerçekleşmesine göz yummasından, katliam sonrası devletin en üst kademesinden: “Türkiye’de bulunan canlı bombaların listesi elimizde, ancak eylem yapılmadıkça tutuklayamıyoruz”  şeklinde yapılan açıklamalardan; bu katliamın faalinin devlet olduğu açık bir şekilde ortadadır.

Geçen 5 yılda ülke her geçen gün biraz daha karanlığa gömüldü ve gömülüyor. Baskılar her geçen gün daha da artıyor. Barışa ve demokrasiye duyulan özlem her geçen gün daha da artıyor. Bu 10 Ekim’de de karanlığı aydınlığa çevirmek için, katledilen her bir arkadaşımızın hesabını sormak ve onların mücadelelerini büyütmek için alanlarda olacağız.

                Tarih: 10.10.2020             Anma Saati:10:04

                Yer: Emek, Barış ve Demokrasi Meydanı (Ankara Garı)

                 Toplanma: Ulus Metro Çıkışı     Toplanma Saati: 9:30